Вулиця Шашкевича знаходиться у центральній частині міста, сполучає вулиці Січових стрільців і Грушевського. Практично навпіл її ділить вулиця Незалежності.
Ця невеличка вулиця є чи не найоригінальнішою в місті і за походженням, і за нумерацією будинків.
Почнімо з того, нинішня вулиця Грушевського від сивої давнини і до встановлення радянської влади починалася не там, де зараз, від вулиці Вітовського, а від вулиці Незалежності. Тобто північна частина нинішньої Шашкевича є частиною іншої вулиці. Вона існує від ХVІІІ століття. Південна половина вулиці в бік Січових стрільців відома від самого початку ХІХ століття (нанесена на мапі 1805 року). Була вона окремою вуличкою і називалася Святого Юзефа. В цій назві увічнена пам’ять про однойменний дерев’яний костьол, який стояв неподалік, приблизно на місці «Ексім-банку» і носив ім’я святого патрона власника міста Юзефа Потоцького.
У 1945 році радянські знавці об’єднали вулицю Святого Юзефа з початковим відтинком вулиці 3-го Травня (тепер Грушевського) в одну вулицю і назвали її Піонерською.
Після загибелі космонавта В. Комарова при здійсненні польоту 1967 року названа його ім’ям.
Нинішню назву імені Шашкевича вулиця має від травня 1999-го.
Поруч біжить вулиця Івана Вагилевича. Так аж у незалежній Україні в ценрі міста зійшлися письменники-засновники славнозвісної «Руської трійці».
Та оскільки вулиця Шашкевича є еклектичним поєднанням двох кавалків колишніх різних вулиць, в нумерації будинків на ній, що називається, чорт ногу зломить. Початок нумерації на ній — нібито від вулиці Січових стільців. Але непарні номери чомусь мають будинки справа, парні — будинки зліва, хоч за правилами мало бути навпаки. Тому відшукати тут будинок з потрібним номером — ціла проблема.
Найбагатшу історію має двоповерховий наріжний будинок № 7 (середина ХІХ століття), що від часів Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) називається «Українська хата». Тут містилися Український кооперативний банк, редакції газети «Нове життя», згодом «Станиславівських вістей». Тепер тут обласна судово-медична експертиза. Навпроти, в будинку № 2, — обласне управління архітектури і містобудування.
З книги: 200 вулиць Івано-Франківська. М.Головатий. — Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2010. — 464 стор.