Вулиця Коновальця веде з центральної частини міста на південь, у бік Надвірної і Карпат. Існує від початку ХVІІІ століття. Після приєднання села Опришівців до міста в 1965 році простяглася до моста через Бистрицю Надвірнянську і стала найдовшою в місті (5,5 кілометрів).
У дорадянські часи мала поетичну назву Зосина Воля. Так назвали її власники міста Юзеф і Вікторія Потоцькі. Їхня донька Софія, що прожила досить недовго, нібито відзначалась надзвичайною добротою й лагідністю, опікувалась сиротами, каліками й бідняками, які оселялись переважно на цій вулиці. Виконуючи її волю, Юзеф Потоцький збудував тут притулки для бідних, і так вулиця одержала свою назву.
Під час австрійського панування вулиця мала характерну назву Каліцька, але з другої половини ХІХ століття до неї повернулася первісна назва. В часи Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) назва Зосина Воля збереглася. За німецької окупації була переймована на вулицю Шевченка. Після вигнання загарбників у 1944 році названа ім’ям радянського офіцера, капітана П. Дадугіна, що загинув у бою за місто.
За ухвалою міськвиконкому від 10 лютого 1993 року вулиця одержала ім’я Євгена Коновальця (1891–1938) — видатного політичного і військового діяча України, який бував у Станиславові, зокрема в 1919 році, в питаннях злуки Української Народної Республіки (УНР) і ЗУНР.
Пам’яток історії та культури на колишній Каліцькій вулиці мало. Лише на її початку кілька дво-триповерхових будинків початку ХХ століття. Далі на непарному боці від 1914 року був вагомеханічний заклад В. Майора, на парному — від 1920 року ливарна фірма Ф. Весели «Фама». Вони дали початок (разом з третьою фірмою «Край») нинішньому ВАТ «Промприлад». Майстерні у своєму первісному вигляді не збереглися. Приблизно на місці вагомеханічного закладу, знаходиться приватний університет права імені Данила Галицького, а на місці майстерень «Фама» стоїть дев’ятиповерховий будинок з авіакасами на першому поверсі.
За Польщі вулиця була найбільшим осередком цегельних заводів. На відтинку від вулиці Сахарова до Сорохтея тут їх було цілих три: Урмана (№ 83), І. Танненбаума (№ 101), «Пезет» М. Касвінера (№ 132). Зараз жодного із них не існує. Наприклад, на місці заводу Урмана в післявоєнний час була станція юних натуралістів, його фабричний комин підірваний аж у 1975 році. Зараз на місці цегельні дев’ятиповерховий будинок приладобудівного заводу та загально-освітня школа № 21.
На початку цього відтинку були збудовані перші капітальні військові казарми (№ 72, 1886). Вони весь час використовувались як артилерійські. Під час ЗУНР там стояв українізований 95-й стрілецький полк, що брав участь у встановленні української влади в місті, а згодом став першим стрілецьким полком Української Галицької Армії (УГА). Від 2004 року комплекс займає військова кафедра Івано-Франківського Національного Університету Нафти і Газу.
Ще далі по вулиці на розі вулиці Національної ґвардії за Польщі були казарми дивізії кінної артилерії (1898). В радянські часи тут була стрілецька частина, в часи незалежності — прикордонники. Поступово територію передали під житлові будинки для військовиків. Нині про давні казарми нагадує лише один наріжний будинок ориґінальної архітектури (№ 104а), викуплений приватними структурами.
Там, де нині Європейська площа, вулиця закінчувалась і далі була Опришевецькою дорогою. У 1925 році додатково утворили Опришевецьке передмістя, і вулиця продовжилась до нинішнього аеропорту (якого тоді ще не було), і забудови на ній практично не було. Після включення Опришевець у міську рису вулицю продовжили аж до Надвірнянської Бистриці.
Вулиця прикрашена двома монументами. На розі Сахарова встановлений пам’ятник працівникам міліції, що загинули при виконанні службових обов’язків (1998, скульптор М. Посікіра), а також пам’ятник борцям за волю України біля аеропорту (2003, скульптор В. Довбенюк). У рамках відзначення 2000-річчя Різдва Христового на вулиці збудовані дві каплиці — біля колишніх казарм артилерії і дитячої лікарні.
З книги: 200 вулиць Івано-Франківська. М.Головатий. — Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2010. — 464 стор.