Не дивуйтеся, що православна церква розташована по вулиці Вірменській. Адже на її місці колись насправді стояв вірменський костел. Так, після заснування Станіславова у місті поселилися вірмени, розмістившись в одному кварталі довкола сучасної вулиці Вірменської. Засновник надав вірменам певні привілеї, зокрема щодо віросповідання. У середині 60-х років XVII століття вони спорудили дерев’яний храм. На початку наступного століття з ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської почали капати сльози (копію ікони видно на фасаді церкви, а оригінал вивезений у 1944 році в Польщу, у Петропавлівський собор у Ґданську). 22 серпня 1742 року спеціальна комісія підтвердила факт чудотворності. На честь священної з’яви, у 1743–1762 роках вірмени звели тут мурований костел у стилі зрілого бароко. Чудові настінні розписи виконав художник Ян Солецький. До нашого часу збереглися його композиції «Вознесіння» й «Акафист Богородиці». А скульптури — Матвія Полейовського — учня видатного Йоана-Ґеорґа Пінзеля. Сучасний престол виготовлено у майстерні Мар’яна Антоняка на початку ХХ сторіччя. А на фасаді є меморіальна дошка першому патріархові УАПЦ Мстиславу, яку встановлено у 1999 році.
Під час трагічної станіславівської пожежі 1868 року вірменський костел згорів. Наступного року його відбудували в дещо новому вигляді. У 1919–1930-х роках тривала реставрація костелу, його повертали до того вигляду, який він мав ще до пожежі. Відновили фрески Яна Солецького. Барокові скульптури належать руці Матвія Полейовського — в головному нефі встановили дванадцять статуй святих, ще вісім — на постаментах між колонами центрального вівтаря.
Після Другої світової вірмени виїхали до Польщі, забравши з собою вже згаданий образ Богоматері та деякі інші найцінніші реліквії. Костел було віддано Російській Православній Церкві, а досить скоро по тому — закрито. Приміщення віддали під майстерню художників.
Наступну реставрацію провели у 1971 році, і відкрили в церкві музей… історії релігії та атеїзму. Він працював до 1990 року, потім знову на короткий час перейшовши до РПЦ. Із 1992 року споруда вірменського костелу належить Українській Автокефальній Православній Церкві.