Вали знаходяться з тильного боку недавнього військового шпиталю, який спочатку був палацом власників міста Потоцьких. Рельєф тут поступово знижується від центру міста до Бистриці. Щоб палац був не нижче, а вище середмістя, важкою працею селян були насипані вали. Нижче від валів протікав потік, було допоміжне укріплення — флеш та мочариста місцина. Палац позаду був охоплений фортифікацією у два бастіони. Їхні залишки ми бачимо у двох пагорбах ліворуч і праворуч задньої стіни шпиталю. Протягом 1809–1812 років фортечні мури були знесені. В низовині під валами почав формуватися сквер, який одержав назву Вали. Перший раз сквер був упорядкований при бурґомістрі І. Камінському в 1876 році. Він мав поетичну назву «Гетьманські вали», на честь перших власників міста, які були коронними гетьманами Речі Посполитої.
Коли Австро Угорщина йшла до поразки в Першій світовій війні та розпаду, сквер став місцем масових мітинґів. Величезна маніфестація відбулася 3 березня 1918 року і була організована майбутнім міністром Західно-Української Народної Республіки І. Мироном. У ній узяло участь 50 тисяч станиславівців і селян з навколишніх сіл. Після промови Л. Бачинського була проведена присяга на вірність Україні та відспіваний національний гімн, який тоді починали словами «Вже воскресла Україна».
У 1968 році сквер був учергове впорядкований, і на честь 50-річчя тут встановили монумент так званим борцям за встановлення радянської влади на Прикарпатті. Коли в 1991-му його демонтували, виявилось, що він був обшитий гранітом, здертим з могил на єврейському цвинтарі, поверненим зворотним боком.
Нинішнього вигляду сквер набрав у 2001 році, коли тривали урочистості з 2000-річчя Різдва Христового. Тоді він був наново розпланований і вистелений тротуарною плиткою. Також освіжили фасади прилеглих будинків і створили аркадний вхід з вулиці Грушевського.
Мистецькою домінантою скверу є монумент «Вознесіння» роботи львівських скульпторів Р. Сивенького та П. Штаєра, встановлений у День Конституції, 28 червня 2001 року. Основою композиції є триметрова бронзова фіґура Ісуса Христа в характерній біблійній позі вознесіння на фоні двох біло-мармурових пілонів, що завершуються хрестом. Полірована бронзова накладка на пілонах сяє в сонячному промінні та імітує німб над головою Христа.
З книги: 200 вулиць Івано-Франківська. М.Головатий. — Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2010. — 464 стор.